Yer / Tavan Tipi Mub Serisi 2015
Mutluluğun Markası
Split Klimalar > Midea > Hafif Ticari Tipi > Inverter Sistem Klimalar > Yer / Tavan Tipi Mub Serisi
Yer / Tavan Tipi Mub Serisi Midea yer/tavan tipi split klimalar, otomatik defrost yapma özellikleri ile iç ünite bataryasının donmasına imkan vermeyerek hem klimanın kullanım ömrünü hem de verimliliğini artırır.
Esnek Montaj İmkanı Yer/tavan tipi Midea split klimalar, esnek montaj olasılıkları ile hem kullanıcıya hem de uygulamacıya çok daha fazla kullanım ve uygulama alanı sağlar. Hem dik pozisyonda hem de yatay pozisyonda montaj yapılabilecek şekilde dizayn edilmiş olan yer/tavan tipi Midea split klimalar, drenaj sistemlerinin iki montaj şekline de uygun çalışabilmesi için tasarlanmıştır.
Çok Açılı Hava Salınımı Midea yer/tavan tipi split klimalarda iç ünitelerdeki otomatik hava yön kanatçıkları sayesinde hem sağa-sola hem de yukarı - aşağı hava üfleme imkanı vardır. Odanın her köşesine dengeli bir şartlandırma sağlanır.
Otomatik Defrost Midea yer/tavan tipi split klimalar, otomatik defrost yapma özellikleri ile iç ünite bataryasının donmasına imkan vermeyerek hem klimanın kullanım ömrünü hem de verimliliğini artırır. Bu sayede enerji tasarrufuna da katkıda bulunur.
Anti-Cold Hava Fonksiyonu Standart kaset tipi split klimalarda ısıtma modu devrede iken, iç ünite bataryası ısınana kadar klimalar ortama soğuk hava üfler. Ancak bu tip klimaların aksine Midea yer/tavan tipi split klimalarda, konfor ön planda tutulur, ileri teknolojik yapısı ile ısıtma modunda iken batarya ısınana kadar klima üfleme yapmaz.
Uyku Modu Bu özellik sayesinde Midea klima, ilk iki saat için her saat başında, otomatik olarak soğutma modunda ısıyı 1°C artırarak, ısıtma modunda da ısıyı 1° C azaltarak ısıyı dengeler. Ortam şartlarını korur, sonraki 5. saatte tamamen kapanır. Bu özelliği ile insan sağlığı için gerekli konforu sağlar. Ortam ısısının en uygun değerde tutulması enerji tasarrufu da sağlar.
Bağımsız Nem Alma Sistemi Yer/tavan tipi split klimalarda bu fonksiyon ile ortam ısısı değiştirilmeden havadaki nem güçlü olarak toplanabilmektedir. Havadaki nem miktarının kontrollü ve düşük olması daha sağlıklı, rahat ve konforlu yaşam alanları yaratır.
Zaman Ayarı Yer/tavan tipi split klimalarda zaman ayarı özelliği sayesinde klimalarınızı 24 saat içerisinde istediğiniz zaman açılıp kapanmasını programlayabilirsiniz. Siz daha gelmeden ortamı şartlandırabilir ve otomatik olarak istediğiniz saatte kapanmasını sağlayarak enerji tasarrufu yapabilirsiniz.
RoHS (Restruciton of Hazardous Sustances) RoHS (Zararlı Madde Kullanımının Sınırlandırılması) direktifi, elektronik ekipmanlarda kullanılan kurşun ve benzeri potansiyel zararlı maddelerin kullanımının kısıtlanmasını içermektedir. Midea çevre dostu yer/tavan tipi split klimalar RoHS standartlarına uygun olarak üretilir.
Çift Yönlü Drenaj Bağlantısı Midea yer /tavan tipi split klimalarda özel olarak dizayn edilmiş esnek drenaj borusu montajı imkânı sayesinde montaj gerektiren mekân her ne şekilde olursa olsun ihtiyaca gör drenaj boruları iç ünitenin sağından veya solundan bağlanabilme imkânı mevcuttur. Hem konfordan hem de estetik ihtiyaçlardan ödün vermeden montaj yapılan mekâna maksimum uyum sağlanır.
Sessiz Çalışma Üstün teknolojisi ve özel dizaynı sayesinde Midea klimalar sessiz çalışma, huzurlu ve rahat bir ortam sağlar.
TEKNİK ÖZELLİKLER BİRİM  
İÇ ÜNİTE KODU   MUE-48HRN1-R
DIŞ ÜNİTE KODU   MOU-48HN1-R
NOMİNAL SOĞUTMA KAPASİTESİ BTU/h 48000
NOMİNAL ISITMA KAPASİTESİ BTU/h 57000
NOMİNAL SOĞUTMA KAPASİTESİ W 14068
NOMİNAL ISITMA KAPASİTESİ W 16705
GÜÇ KAYNAĞI V 3Ph, 380-420V~, 50Hz
NOMİNAL SOĞUTMA SARFİYATI W 6090
NOMİNAL ISITMA SARFİYATI W 5966
SOĞUTMADA ÇALIŞMA AKIMI A 105
ISITMADA ÇALIŞMA AKIMI A 103
NET BOYUTLAR (GENxDERxYÜK)                 İÇ ÜNİTE mm 1285x675x235
DIŞ ÜNİTE mm 900x350x1170
SES SEVİYESİ   (D / O / Y)                              İÇ ÜNİTE dB (A) 44/48/53
DIŞ ÜNİTE dB (A) 63
HAVA DEBİSİ  (Y / O / D)                                 İÇ ÜNİTE m³/h 1750/1400/1250
DIŞ ÜNİTE m³/h 6200
NET AĞIRLIK                                                   İÇ ÜNİTE kg 31
DIŞ ÜNİTE kg 932
İÇ - DIŞ ÜNİTE ARASI EN ÇOK TEK YÖN TESİSAT UZUNLUĞU m 50
KOT FARKI LİMİTİ                                            DIŞ ÜNİTE YUKARIDA m 25
İÇ ÜNİTE YUKARIDA m 23
İLK KALKIŞ AKIMI A 66
OTOMATİK SİGORTA DEĞERİ                       (GECİKMELİ) A 16
BESLEME KABLOSU BAĞLANTISI   Dış Ünite
BESLEME KABLOSU DAMAR ADEDİxKESİTİ adet x mm² 5 x 2.5
ARA KABLO DAMAR ADEDİxKESİTİ adet x mm² (3x2.5)+(3x1.5)
BAKIR BORU ÇAPLARI mm (inch) Φ9.52/Φ19(3/8"/3/4")
DIŞ ÜNİTE ÇEVRE SICAKLIĞI ÇALIŞMA ARALIĞI (Soğutma ; Isıtma) ºC +18 / +43 ; -7 / +24