Salon Tipi J Serisi 2015
Mutluluğun Markası
Split Klimalar > Midea > Hafif Ticari Tipi > Inverter Sistem Klimalar > Salon Tipi J Serisi
Salon Tipi J Serisi Midea yer/tavan tipi split klimalar, otomatik defrost yapma özellikleri ile iç ünite bataryasının donmasına imkan vermeyerek hem klimanın kullanım ömrünü hem de verimliliğini artırır.
Taze Hava Standart kaset tipi split klima modellerinde soğutma, ısıtma, nem alma gibi fonksiyonlar ile yapılan hava temizleme işlemleri, iç mekanda bulunan havanın devamlı sirkülasyonu ile sağlanır. Klima üniteleri tarafından hiçbir zaman dış ortamdan taze hava girişi yapılmaz. Sadece dış ortamdan iç mekana ısı transferi veya iç mekandaki ısının dış ortama transferi olur. Bu tip çalışma sistemlerinde ortama taze hava sadece pencere veya kapı açılarak sağlanabilmektedir. Midea kaset tipi split klimalarda kullanılan özel fan sistemi ile iç ünitede negatif basınç yaratarak dış ortamdan içeriye bağlanacak spiral bir hortum yardımıyla taze hava verilebilir. Bu sayede oksijen oranı ve taze hava miktarı hep yüksek seviyede tutulabilir.
Bağımsız Nem Alma Sistemi Midea salon tipi split klimalarda bu fonksiyon ile ortam ısısı değiştirilmeden havadaki nem güçlü olarak toplanabilmektedir. Havadaki nem miktarının kontrollü ve düşük olması daha sağlıklı, rahat ve konforlu yaşam alanları yaratır.
Anti Korozif Ön Kabin Özel kaplama teknolojisi sayesinde, Midea salon tipi split klimalar yüzeylerinde kir, pas ve leke tutmaz. Bu şekilde her zaman temiz kalarak ortak kullanım alanlarında ideal çözüm olmaktadır.
Uzun Fan Üfleme Mesafesi Kaset tipi split klimalarda bu fonksiyon ile ortam ısısı değiştirilmeden havadaki nem güçlü olarak toplanabilmektedir. Havadaki nem miktarının kontrollü ve düşük olması daha sağlıklı, rahat ve konforlu yaşam alanları yaratır.
Hata Teşhis ve Otomatik Koruma Cihaz, bu ileri teknolojik özelliği sayesinde, beklenmedik sürprizlerle kullanıcının yarı yolda kalmasını önler. Hataları elektronik olarak teşhis ederek, panel üzerinde bu hataları kodlama ile gösterir ve direkt olarak koruma moduna geçer.
Sessiz Çalışma Üstün teknolojisi ve özel dizaynı sayesinde Midea klimalar sessiz çalışma, huzurlu ve rahat bir ortam sağlar.
RoHS (Restruciton of Hazardous Sustances)
RoHS (Zararlı Madde Kullanımının Sınırlandırılması) direktifi, elektronik ekipmanlarda kullanılan kurşun ve benzeri potansiyel zararlı maddelerin kullanımının kısıtlanmasını içermektedir. Midea çevre dostu yer/tavan tipi split klimalar RoHS standartlarına uygun olarak üretilir.
RoHS (Restruciton of Hazardous Sustances) RoHS (Zararlı Madde Kullanımının Sınırlandırılması) direktifi, elektronik ekipmanlarda kullanılan kurşun ve benzeri potansiyel zararlı maddelerin kullanımının kısıtlanmasını içermektedir. Midea çevre dostu yer/tavan tipi split klimalar RoHS standartlarına uygun olarak üretilir.
R410A R410A soğutma sistemlerinde kullanılan HFC grubunda yer alan soğutucu akışkandır. Bu akışkan, hem küresel ısınmaya neden olmayan, ozon tabakasına zarar vermeyen, çevre ve insan dostu, soğutma özelliğine sahiptir hem de enerji verimi diğer soğutucu akışkanlara göre daha yüksektir.
Model İç Ünite Kodu
Dış Ünite Kodu
Birim MFJ-48ARN1-RB6W
MOU-48HN1-RB6W
Nominal Soğutma Kapasitesi   BTU/h 42000
Nominal Isıtma Kapasitesi   BTU/h 49000 + 12000
Nominal Soğutma Kapasitesi   W 12291
Nominal Isıtma Kapasitesi   W 14076 + 3517
       
Güç Kaynağı   V 380-420V~50Hz, 3Ph
Nominal Soğutma Sarfiyatı   W 5100
Nominal Isıtma Sarfiyatı   W 5200 + 3500
Soğutmada Çalışma Akımı   A 8,5
Isıtmada Çalışma Akımı   A 8.7 + 5.3
Azami Çalışma Akımı**   A 15
       
Net Boyutlar                  (GenxDerxYük) İç Ünite mm 540x410x1825
Dış Ünite mm 900x350x1170
Ses Seviyesi                                            (D / O / Y) İç Ünite dB (A) 50/52/54  
Dış Ünite dB (A) 62
Hava Debisi                                             (Y / O / D) İç Ünite m3/h 1750/1600/1400
Dış Ünite m3/h 4500
Net Ağırlık İç Ünite kg 56
Dış Ünite kg 97
İç - Dış Ünite Arası                               En Çok Tek Yön Tesisat Uzunluğu   m 30
 
Kot Farkı Limiti Dış Ünite Yukarıda m 15
İç Ünite Yukarıda m 13  
İlk Klakış Akımı   A 66  
Otomatik Sigorta Değeri (Gecikmeli)   A 25  
Besleme Kablosu Bağlantısı     Dış Ünite  
Besleme Kablo Damar Adedi x Kesiti   adet x mm2 5 x 2.5  
Ara Kablo Damar Adedi x Kesiti   adet x mm2 (3 x 2.5) + (3 x 1.5)  
Bakır Boru Çapları   mm (inch) Ø12.7 / Ø19 (1/2" / 3/4")  
Dış Ünite Çevre Sıcaklığı Çalışma Aralığı (Soğutma; Isıtma)   °C +18 / +43 ; -7 / +24