Salon Tipi MFM Serisi 2015
Mutluluğun Markası
Split Klimalar > Midea > Hafif Ticari Tipi > Inverter Sistem Klimalar > Salon Tipi M Serisi (ERP)
Salon Tipi MFM Serisi Midea Ar&GE mühendisleri tarafından enerji/sezonsal verimlilik yönetmeliğine göre tasarlanan cihazların genel amacı 2020 yılı politikası ile %20 daha fazla yenilebilir enerji kaynağı kullanımı, %20 daha az CO2 gibi sera gazı emisyonu ve %20 daha fazla enerji verimli ürünlerin kullanılmasını kapsar.
Taze Hava Standart kaset tipi split klima modellerinde soğutma, ısıtma, nem alma gibi fonksiyonlar ile yapılan hava temizleme işlemleri, iç mekanda bulunan havanın devamlı sirkülasyonu ile sağlanır. Klima üniteleri tarafından hiçbir zaman dış ortamdan taze hava girişi yapılmaz. Sadece dış ortamdan iç mekana ısı transferi veya iç mekandaki ısının dış ortama transferi olur. Bu tip çalışma sistemlerinde ortama taze hava sadece pencere veya kapı açılarak sağlanabilmektedir. Midea kaset tipi split klimalarda kullanılan özel fan sistemi ile iç ünitede negatif basınç yaratarak dış ortamdan içeriye bağlanacak spiral bir hortum yardımıyla taze hava verilebilir. Bu sayede oksijen oranı ve taze hava miktarı hep yüksek seviyede tutulabilir.
Bağımsız Nem Alma Sistemi Midea salon tipi split klimalarda bu fonksiyon ile ortam ısısı değiştirilmeden havadaki nem güçlü olarak toplanabilmektedir. Havadaki nem miktarının kontrollü ve düşük olması daha sağlıklı, rahat ve konforlu yaşam alanları yaratır.
Anti Korozif Ön Kabin Özel kaplama teknolojisi sayesinde, Midea salon tipi split klimalar yüzeylerinde kir, pas ve leke tutmaz. Bu şekilde her zaman temiz kalarak ortak kullanım alanlarında ideal çözüm olmaktadır.
Uzun Fan Üfleme Mesafesi Kaset tipi split klimalarda bu fonksiyon ile ortam ısısı değiştirilmeden havadaki nem güçlü olarak toplanabilmektedir. Havadaki nem miktarının kontrollü ve düşük olması daha sağlıklı, rahat ve konforlu yaşam alanları yaratır.
Hata Teşhis ve Otomatik Koruma Cihaz, bu ileri teknolojik özelliği sayesinde, beklenmedik sürprizlerle kullanıcının yarı yolda kalmasını önler. Hataları elektronik olarak teşhis ederek, panel üzerinde bu hataları kodlama ile gösterir ve direkt olarak koruma moduna geçer.
Sessiz Çalışma Üstün teknolojisi ve özel dizaynı sayesinde Midea klimalar sessiz çalışma, huzurlu ve rahat bir ortam sağlar.
RoHS (Restruciton of Hazardous Sustances)
RoHS (Zararlı Madde Kullanımının Sınırlandırılması) direktifi, elektronik ekipmanlarda kullanılan kurşun ve benzeri potansiyel zararlı maddelerin kullanımının kısıtlanmasını içermektedir. Midea çevre dostu yer/tavan tipi split klimalar RoHS standartlarına uygun olarak üretilir.
RoHS (Restruciton of Hazardous Sustances) RoHS (Zararlı Madde Kullanımının Sınırlandırılması) direktifi, elektronik ekipmanlarda kullanılan kurşun ve benzeri potansiyel zararlı maddelerin kullanımının kısıtlanmasını içermektedir. Midea çevre dostu yer/tavan tipi split klimalar RoHS standartlarına uygun olarak üretilir.
R410A R410A soğutma sistemlerinde kullanılan HFC grubunda yer alan soğutucu akışkandır. Bu akışkan, hem küresel ısınmaya neden olmayan, ozon tabakasına zarar vermeyen, çevre ve insan dostu, soğutma özelliğine sahiptir hem de enerji verimi diğer soğutucu akışkanlara göre daha yüksektir.
TEKNİK ÖZELLİKLER BİRİM  
İÇ ÜNİTE KODU   MFM-48ARN1-RB6W
DIŞ ÜNİTE KODU   MOU-48HN1-RB6W
NOMİNAL SOĞUTMA KAPASİTESİ BTU/h 45000
NOMİNAL ISITMA KAPASİTESİ + (Elk. Isıtıcı Nominal Isıtma Kapasitesi) BTU/h 52000+12000
NOMİNAL SOĞUTMA KAPASİTESİ W 1769
NOMİNAL ISITMA KAPASİTESİ + (Elk. Isıtıcı Nominal Isıtma Kapasitesi) W 1877+3517
GÜÇ KAYNAĞI V 3Ph, 380-420V~, 50Hz
NOMİNAL SOĞUTMA SARFİYATI W 4830
NOMİNAL ISITMA SARFİYATI + (Elk. Isıtıcı Nominal Isıtma Sarfiyatı) W 5100
SOĞUTMADA ÇALIŞMA AKIMI A 8,4
ISITMADA ÇALIŞMA AKIMI (Elektrikli Isıtıcı Isıtmada Çalışma Akımı) A 9.2+5.3
AZAMİ ÇALIŞMA AKIMI A 15
NET BOYUTLAR (GENxDERxYÜK)                 İÇ ÜNİTE mm 540x410x1825
DIŞ ÜNİTE mm 900x350x1170
SES SEVİYESİ   (D / O / Y)                              İÇ ÜNİTE dB (A) 50/52/54
DIŞ ÜNİTE dB (A) 62
HAVA DEBİSİ  (Y / O / D)                                 İÇ ÜNİTE m³/h 1750/1600/1400
DIŞ ÜNİTE m³/h 4500
NET AĞIRLIK                                                    İÇ ÜNİTE kg 56
DIŞ ÜNİTE kg 97
İÇ - DIŞ ÜNİTE ARASI EN ÇOK TEK YÖN TESİSAT UZUNLUĞU m 20
KOT FARKI LİMİTİ                                            DIŞ ÜNİTE YUKARIDA m 15
İÇ ÜNİTE YUKARIDA m 13
İLK KALKIŞ AKIMI A 66
OTOMATİK SİGORTA DEĞERİ                       (GECİKMELİ) A 25
BESLEME KABLOSU BAĞLANTISI   Dış Ünite
BESLEME KABLOSU DAMAR ADEDİxKESİTİ adet x mm² 5 x 2.5
ARA KABLO DAMAR ADEDİxKESİTİ adet x mm² (5x2.5)+(3x1.5)
BAKIR BORU ÇAPLARI mm (inch) Φ12.7/Φ19(1/2"/3/4")
DIŞ ÜNİTE ÇEVRE SICAKLIĞI ÇALIŞMA ARALIĞI (Soğutma ; Isıtma) ºC +18 / +43 ; -7 / +24

ERP ile ilgili teknik verilere buradan ulaşabilirsiniz.