Yer / Tavan Tipi Mub Serisi 2014
Mutluluğun Markası
Split Klimalar > Midea > Hafif Ticari Tipi > Inverter Sistem Klimalar > Yer / Tavan Tipi Mub Serisi
Yer / Tavan Tipi Mub Serisi Midea yer/tavan tipi split klimalar, otomatik defrost yapma özellikleri ile iç ünite bataryasının donmasına imkan vermeyerek hem klimanın kullanım ömrünü hem de verimliliğini artırır.
Esnek Montaj İmkanı Yer/tavan tipi Midea split klimalar, esnek montaj olasılıkları ile hem kullanıcıya hem de uygulamacıya çok daha fazla kullanım ve uygulama alanı sağlar. Hem dik pozisyonda hem de yatay pozisyonda montaj yapılabilecek şekilde dizayn edilmiş olan yer/tavan tipi Midea split klimalar, drenaj sistemlerinin iki montaj şekline de uygun çalışabilmesi için tasarlanmıştır.
Çok Açılı Hava Salınımı Midea yer/tavan tipi split klimalarda iç ünitelerdeki otomatik hava yön kanatçıkları sayesinde hem sağa-sola hem de yukarı - aşağı hava üfleme imkanı vardır. Odanın her köşesine dengeli bir şartlandırma sağlanır.
Otomatik Defrost Midea yer/tavan tipi split klimalar, otomatik defrost yapma özellikleri ile iç ünite bataryasının donmasına imkan vermeyerek hem klimanın kullanım ömrünü hem de verimliliğini artırır. Bu sayede enerji tasarrufuna da katkıda bulunur.
Anti-Cold Hava Fonksiyonu Standart kaset tipi split klimalarda ısıtma modu devrede iken, iç ünite bataryası ısınana kadar klimalar ortama soğuk hava üfler. Ancak bu tip klimaların aksine Midea yer/tavan tipi split klimalarda, konfor ön planda tutulur, ileri teknolojik yapısı ile ısıtma modunda iken batarya ısınana kadar klima üfleme yapmaz.
Uyku Modu Bu özellik sayesinde Midea klima, ilk iki saat için her saat başında, otomatik olarak soğutma modunda ısıyı 1°C artırarak, ısıtma modunda da ısıyı 1° C azaltarak ısıyı dengeler. Ortam şartlarını korur, sonraki 5. saatte tamamen kapanır. Bu özelliği ile insan sağlığı için gerekli konforu sağlar. Ortam ısısının en uygun değerde tutulması enerji tasarrufu da sağlar.
Bağımsız Nem Alma Sistemi Yer/tavan tipi split klimalarda bu fonksiyon ile ortam ısısı değiştirilmeden havadaki nem güçlü olarak toplanabilmektedir. Havadaki nem miktarının kontrollü ve düşük olması daha sağlıklı, rahat ve konforlu yaşam alanları yaratır.
Zaman Ayarı Yer/tavan tipi split klimalarda zaman ayarı özelliği sayesinde klimalarınızı 24 saat içerisinde istediğiniz zaman açılıp kapanmasını programlayabilirsiniz. Siz daha gelmeden ortamı şartlandırabilir ve otomatik olarak istediğiniz saatte kapanmasını sağlayarak enerji tasarrufu yapabilirsiniz.
RoHS (Restruciton of Hazardous Sustances) RoHS (Zararlı Madde Kullanımının Sınırlandırılması) direktifi, elektronik ekipmanlarda kullanılan kurşun ve benzeri potansiyel zararlı maddelerin kullanımının kısıtlanmasını içermektedir. Midea çevre dostu yer/tavan tipi split klimalar RoHS standartlarına uygun olarak üretilir.
Çift Yönlü Drenaj Bağlantısı Midea yer /tavan tipi split klimalarda özel olarak dizayn edilmiş esnek drenaj borusu montajı imkânı sayesinde montaj gerektiren mekân her ne şekilde olursa olsun ihtiyaca gör drenaj boruları iç ünitenin sağından veya solundan bağlanabilme imkânı mevcuttur. Hem konfordan hem de estetik ihtiyaçlardan ödün vermeden montaj yapılan mekâna maksimum uyum sağlanır.
Sessiz Çalışma Üstün teknolojisi ve özel dizaynı sayesinde Midea klimalar sessiz çalışma, huzurlu ve rahat bir ortam sağlar.
Model İç Ünite Kodu
Dış Ünite Kodu
Birim MUB-48HRN1-R
MOU-48HN1-R
Nominal Soğutma Kapasitesi   BTU/h 44000
Nominal Isıtma Kapasitesi   BTU/h 49000
Nominal Soğutma Kapasitesi   W 12890
Nominal Isıtma Kapasitesi   W 14306
Güç Kaynağı   V 380-420V~50Hz, 3Ph
Nominal Soğutma Sarfiyatı   W 5035
Nominal Isıtma Sarfiyatı   W 4660
Soğutmada Çalışma Akımı   A 8,7
Isıtmada Çalışma Akımı   A 8
Azami Çalışma Akımı**   A 10,9
Net Boyutlar                  (GenxDerxYük) İç Ünite mm 1670x680x240
Dış Ünite mm 900x350x1170
Ses Seviyesi  (D / O / Y) İç Ünite dB (A) 45/47/50
Dış Ünite dB (A) 63
Hava Debisi   (Y / O / D) İç Ünite m3/h 2000/1800/1600
Dış Ünite m3/h 6200  
Net Ağırlık İç Ünite kg 46
Dış Ünite kg 96
       
İç - Dış Ünite Arası                               En Çok Tek Yön Tesisat Uzunluğu   m 50
 
Kot Farkı Limiti Dış Ünite Yukarıda m 25
İç Ünite Yukarıda m 23
Otomatik Sigorta Değeri (Gecikmesiz)   A 66
Besleme Kablosu Bağlantısı     Dış Ünite
Besleme Kablo Damar Adedi x Kesiti   adet x mm2 5 x 2.5  
Ara Kablo Damar Adedi x Kesiti   adet x mm2 (3 x 2.5) + (3 x 1.5)  
Bakır Boru Çapları   mm (inch) Ø9.52 / Ø19 (3/8" / 3/4")  
Dış Ünite Çevre Sıcaklığı Çalışma Aralığı (Soğutma; Isıtma)   °C +18 / +43 ; -7 / +24