Duvar Tipi Y Serisi 2013
Mutluluğun Markası
Split Klimalar > Midea > Duvar Tipi > Inverter Sistem Klimalar > Duvar Tipi Y Serisi
Duvar Tipi Y Serisi Midea Y Serisi, sadece ileri teknolojik farklılıkları ve avantajları ile değil, aynı zamanda tasarım harikası, estetik özel dizayn ile de rakiplerinden öndedir. Çalışma esnasında yukarı doğru otomatik olarak ilerleyen ön panel, klima kullanılmadığı zamanlarda otomatik olarak tekrar yerine dönerek etkileyici görüntüsünden ödün vermez Bu teknolojik yenilik sayesinde emiş havası direnci minimum seviyede tutar.
3D DC Inverter Teknolojisi Sabit frekanslı, klasik klimalarda kompresör sürekli açılıp kapanarak çalışır ve enerji harcamaları en yüksek seviyeye ulaşır. Inverter teknolojisine sahip Midea klimalar, kapasitesini kendisi otomatik olarak ayarladığı için kompresördeki duruş/kalkışlar en aza iner, enerjiyi verimli kullanma olanağı en üst seviyeye çıkar. Enerji tüketiminde %30-40 tasarruf etme imkânı olur. Ayrıca ısı saptamaları klasik klimalara göre çok daha az olduğundan kullanıcısına daha konforlu bir ortam sunar.

DC Inverter tipi birçok klima sadece 120 sinüs dalgası frekansında kontrol imkânı tanırken Midea DC Inverter teknolojisi bu aralığı, çok daha geniş olan 180 sinus dalga frekansında kullanmaktadır. Bununla da yetinmeyen Midea bu ileri teknolojiyi şimdi 3D teknolojisi ile geliştirerek, kompresörü + dış ünite fanını + iç ünite fanını da DC Inverter teknolojisinde imal etmektedir. Bu yenilikçi teknoloji ile çok daha verimli ve sessiz çalışma elde edilmekte ve konfor şartları çok yükseklere taşınmaktadır.
İyonizer Plus Midea klimanın geliştirilmiş iyonizer teknolojisi sayesinde hem pozitif hem de negatif iyonlar üretilmektedir. Negatif ve pozitif iyon molekülleri bir araya gelerek, havadaki bakterilerin yok edilmesini sağlamaktadır. Ayrıca negatif iyonlar yaşadığımız ortamın havasının, ormanlık alan, nehir, akarsu yanı vb doğal ortamlardaki gibi enerjik ve ferah olmasını sağlar. Bu sayede vücudumuzdaki stres azalır, kendimizi daha dinç ve tazelenmiş hissederiz.
Kendi Kendini Temizleme Uzaktan kumandadaki “Clean” tuşuna basıldığında, iç ünite fanı otomatik olarak evoparatör üzerindeki yoğuşma suyunu kurutarak temizler. Bu sayede evoporatör üzerindeki bakteri ve mantarların üremesinin önüne geçilmiş olur. Midea klimanızdan gelen havanın sürekli temiz ve yüksek kaliteli olması sağlanır.
Tasarım Harikası Hareketli Ön Panel Midea Y Serisi, sadece ileri teknolojik farklılıkları ve avantajları ile değil, aynı zamanda tasarım harikası, estetik özel dizayn ile de rakiplerinden öndedir. Çalışma esnasında yukarı doğru otomatik olarak ilerleyen ön panel, klima kullanılmadığı zamanlarda otomatik olarak tekrar yerine dönerek etkileyici görüntüsünden ödün vermez Bu teknolojik yenilik sayesinde emiş havası direnci minimum seviyede tutar.
Golden Fin Birçok klasik klimada olmayan üstün Golden Fin özelliği sayesinde, kondenser (dış ünite ısı plakası)üzerinde su tutulması engellenerek, buz çözme prosesi hızlandırılır. Böylelikle dış ünite ısı plakaları, tuzlu hava, yağmur ve diğer bazı kimyasal aşındırıcı, pas yapıcı dış etkenlere karşı kendini korur, ilk günkü verimliliğinde hiçbir şey kaybetmeden uzun ömürlü çalışır. Aynı teknoloji ile üretilmiş olan evoporatör (iç ünite ısı plakası) üzerinde de bakteri oluşumu engellenir, daha temiz hava soluma imkânı oluşur.
A+ Enerji Verimliliği Klimaların, soğutma modunda enerji verimlilik oranı (EER) ve ısıtma modunda performans kat sayısı (COP) ne kadar yüksek ise enerji verimliliği de o kadar yüksektir. Midea’nın üstün ileri teknolojisi sayesinde, Vertu serisi DC Inverter klimalar göre çok daha yüksektir. Hem soğutma hem de ısıtma modunda A+ sınıfı yüksek enerji verimliliği sağlar. Bu da elektrik tasarrufu ve ekonomi demektir.
-15 °C Dış Ortam Şartlarında Isıtma Üstün teknolojik özellikleri sayesinde Midea Klima, dış hava sıcaklığı -15 °C olduğu zamanlarda bile, ısıtma modunda güvenle çalışarak konforunuzdan öden vermez.
Ultra İnce Dizayn Standart klimalarda gövde derinliği 250 mm civarında iken, iç üniteleri özel dizayn edilmiş Y Serisi DC Inverter Midea Klimalar ultra ince gövde derinliği ile (sadece 160 mm) çok daha estetik ve dekoratif, %30 daha kompakt bir tasarım harikasıdır.
Ultra Sessiz Çalışma Klasik tipteki split klimalarda çalışma ese seviyesi, iç ünitelerde 36-40 db arasında gerçekleşirken, üstün teknolojisi ve özel dizaynı sayesinde Y Serisi DC Inverter Midea Klimalarda bu oran sadece 24 db olarak gerçekleşir. Sessiz çalışma, huzurlu ve rahat bir ortam sağlar.
Model İç Ünite Kodu
Dış Ünite Kodu
Birim MSYI-12HRDN1
MSYO-12HRDN1
Nominal Soğutma Kapasitesi BTU/h 12000 (3800~14800)
Nominal Isıtma Kapasitesi BTU/h 13000 (4000~15500)
Nominal Soğutma Kapasitesi W 3543 (1372~5639)
Nominal Isıtma Kapasitesi W 3810 (1484~6256)
EER W / W 3,81
Soğutmada Enerji Sınıfı A+
COP W / W 4,01
Isıtmada Enerji Sınıfı A+
Güç Kaynağı V 1Ph 220-240V~,50Hz
Nominal Soğutma Safriyatı W 930 (360~1480)
Nominal Isıtma Safriyatı W 950 (370~1560)
Soğutmada Çalışma Akımı A 4.2 (1.6~6.6)
Isıtmada Çalışma Akımı A 4.3 (1.7~6.8)
Net Boyutlar (GenxDerxYük) İç Ünite mm 900x160x285
Dış Ünite mm 760x285x590
Ses Seviyesi (D/Y/O) İç Ünite dB (A) 24/28/39
Dış Ünite dB (A) 55
Hava Debisi (Y/D/O) İç Ünite m3/h 670/470/400
Dış Ünite m3/h 1800
Net Ağırlık İç Ünite kg 10
Dış Ünite kg 39
İç - Dış Ünite Arası En Çok Tek Yön Tesisat Uzunluğu m 20
Kot Farkı Limiti Dış Ünite Yukarıda m 8
İç Ünite Yukarıda m 6
İlk Kalkış Akımı A -
Otomatik Sigorta Değeri (Gecikmeli) A 16
Besleme Kablosu Bağlantısı İç Ünite
Besleme Kablo Damar Adedi x Kesiti adet x mm2 3 x 2.5
Ara Kablo Damar Adedi x Kesiti adet x mm2 4 x 1.5
Bakır Boru Çapları mm (inch) Ø6.35 / Ø9.52 (1/4" / 3/8")
Dış Ünite Çevre Sıcaklığı Çalışma Aralığı (Soğutma Isıtma) °C 0 / +50; -15 / +34